Muhk sabakondil 13.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,

Paar kuud tagasi avastasin oma sabakondil muhu. Arst lasi teha röntgeni ja selgus, et sabakondil on 1x1,2 cm suurune muhk, mis on sinna kasvanud viimase 6 kuu jooksul. Arsti sõnul ei ole põhjust muretsemiseks ja et luuoperatsiooni saab teha ainult üldnarkoosiga, soovitas asja sinnapaika jätta ja 6 kuu pärast kontrollröntgeni teha.

Kuid mulle teeb see muhk ikka aegajalt valu (istuda on ebamugav) ja muret ka. Et elan hetkel välismaal ja arstiga pean vestlema võõrkeeles, siis ei saanud siiski ammendavat vastust, miks selline muhk sinna kasvanud on. Oskate ehk täpsemalt selgitada, miks ühe luu peale selline muhk kasvab? Kas põhjust võib olla vales istumisasendis (asusin just augustist tööle, kus enamuse ajast pean istuma arvuti taga)? Kas see muhk võib edasi kasvada?

Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega minagi oska öelda, miks selline muhk sinna kasvas, liiatigi pole ma näinud röntgenpilti Teie patoloogiast. Kui see muhk sai selliseks kasvada, võib ta ka suuremaks kasvada - selleks ma arvan määratigi Teile 6 kuu pärast uus uuring. Kui ta tõesti on selle ajaga suurenenud, siis tuleks temaga edasi tegeleda, kui mitte siis võiks ka nii jätta. Kriteeriumiks on eelkõige see, kui palju ta Teid segab. Pahaloomulisuse kahtlusega korral oleks ka Teid konsulteerinud tohter midagi ette võtta soovitanud.