Kaelalüli 04.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Ma ei maga ilma unerohtudeta juba pea viis aastat. Perearst krõbistab printerist välja suure rõõmuga unerohuretsepti. Olen otsinud magamatuse põhjusi Viljandi psühhiaatriahaiglast dr. Reinsalu ja Tartust, dr. Hioni juurest. On mind ära kuulatud ja nii see asi on jäänud. Nüüd avastas minu kosmeetik, et üks kaelalülidest on paigast nihkunud. Valusid ei ole, aga ebamugav tunne, pea valutab tihti. Ainuke seletus magamatusele!
Küsimus: Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Kas kirurgi või reumatoloogi poole? Perearsti juurde minna ei taha, sest ma juba tean, mis ta ütleb-mine pikuta ja määri mingite salvidega. Eriala-arstide juurde miskipärast ei saadeta nii lihtsalt. Pigem läheksin tasulise arsti juurde, siis ei jooksutata ühest kohast teise, mille lõpptulemus on null.

Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kaelalüli nihkumine ei saa minu teadmiste kohaselt küll unetuse põhjuseks olla. Kui kaelalülidega on probleem, peaksite pöörduma neurokirurgi poole.