pölve operatsioon 03.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Tylitan teid kysimusega. Minul on arthrosis post traumatica genus sin. Status post fractura condylis lateralis tibiae comminuta operata.
Elan Soomes, aga sellegipoolest ei saa aru, mida arst räägib ja tahaksin teadakui kaua vötab aega see operatsioon ja kui kaua olen kipsis. Minul on tehtud skopia, siin on tehtud diagnoos, selge posttraumaattinen artroosi. Ja nyyd tehakse operatsiioon, et keeratakse pölve niveled, nii et terved kohad on teineteise vastas, vöetakse tykk sääriluus ära. Kui kaua aolen kipsis ja aitab see mind. Tervisi Piret ja aitäh vastusest

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ortopeedia pole minu eriala, olen üldkirurg, mille tõttu ei saanud võib olla Teie küsimusest õieti aru ja ka ei kujuta ma päriselt ette, mida kavatsetakse Teile teha - vajalik oleks röntgenpildi nägemine. Sellise operatsiooniga nagu ma aru sain, tekitatakse Teile "luumurd" (mis sellest et luusaega) ja fikseeritakse luud uues asendis. Operatsioon peaks kestma 2-3 tundi ja minu teada peab kipsis olema kuni 8 nädalat (oleneb ka inimese vanusest).