süljenäärme kasvaja 08.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure. Aastaid tagasi opereeriti paremal pool süljenäärme segakasvaja. Nüüd avastasin samas kohas suvel uue. novembri algul käisin arsti juures ja kahe nädalaga sain tehtud ka ultraheli uuringu,millest selgus,et nüüd on uuesti kolm vaskulariseeritud kajavaba sõlme (suurim0,8 cm ) ja veel kolm lümfisõlme parotises(suurim 1.2cm). Kahjuks aga võimaldab haigekassa järjekord teha op. alles aprillis. Selle paari nädalaga on nad aga ilmselt suurenenud,sest tunnen neid kahte ka juba mida enne tunda polnud. Lisaks teevad nad valu,valu kiirgab alumisse lõualuusse ja kõrva. Kas see nelja kuuline ootamine ei osutu aga ohtlikuk? Arst ütles,et enne ei oska ta midagi öelda,kui on lahti lõiganud.Ka valu muutub igapäevaga rohkemaks. Kas pean seda kannatama niikaua või on sellise asjaga ka võimalik erakorralisele operatsioonile saada. Ilusat Jõuluaega Teile!
41 aastane väikse tüdruku ema

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teid opereerinud ja näinud arst määras Teile operatsiooni aprilliks, siis ma ei usu, et ooteaeg midagi halvendaks - vastasel korral oleks Teid kohe operatsioonile võetud. Kahtluse korral pöörduge uuesti arsti poole ja rääkige oma murest. Minu hinnang põhineb ju tema arvamusel - kui eksib tema on ka minu arvamus väär.