Operatsioonide vaheline soovitatav aeg 02.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kui pikk aeg oleks soovitatav oodata kahe operatsiooni vahepeal. Olen teinud viimase aasta jooksul 2 opi. nüüd tuleks üks veel teha - ehk siis kolmas. natuke kardan kas organismile koormavaks ei muutu, nii paljudest lõikustest järjest taastumine.

esimene neist oli osalise narkoosiga, teine täisnarkoosis ja see mis nüüd tuleb on ka täisnarkoosiga.

(kõik on erinevad asjad ja pole omavahel seotud).

aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Aasta jooksul 2 operatsiooni pole väga sageli. Taastumine operatsioonis, oleneb muidugi nii opereeritava üldseisundist, vanusest kui ka operatsiooni raskusest, võtab aega 2-3 kuud. On olnud juhuseid, kus inimesele tuleb mingi trauma või tüsistuse tõttu teha 1 nädala jooksul 3-4 operatsiooni ja operatsioonide sagedusest pole mingit probleemi tekkinud. Teie probleem on pigem psühholoogilist laadi ja seetõttu peate otsustama oma sisetunde järgi - kui operatsiooni annab edasi lükata, siis tehke seda, kui olete selleks valmis.