hemorroididest jälle 04.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen lugenud küsimusi-vastuseid sel teemal, aga ei lugenud välja järgmist:

kui mul on nüüd olnud kahe aastase vahega kaks korda hemorroididest põhjustatud põletik, mis mõlemal korral taandus tõesti 2 nädalaga (esimesel korral käisin proktoloogil, kirjutas mingeid küünlaid), kas see põletik hakkabki korduma. See tähendab, et kas selleks, et sellisest ebameeldivusest vabaneda, peaksin läbi tegema mingi operatsiooni. Minu arust oli proktoloogi suhtumine küll selline, et ah see mingi väike probleem jne. Aga tõesti ei ole see põletik meeldiv ja isegi aastas korra on see liig.

Te kirjutasite ka mingitest kummirõngaste panemisest. Kas üldkirurgid teevad ka seda ja kui neid asetada sinna hemorroididele, kas see tähendab, et olen nendest vaevustest lõplikult lahti? Enam sinna Pelgulinna proktoloogia osakonna poole küll pöörduda ei soovi.

Aitäh Teile, et siin internetis meie hädaliste jaoks olemas olete.
Kõike head,
Kirsti (30-aastane)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See haigus on tõesti ebameeldiv, ka sel juhul kui anatoomiliselt pole viga suur. Hemorroidid on kahjuks selline haigus, et ka peale operatsiooni võivad vaevused uuesti tekkida, seda siiski aastate pärast ja mingi vahe tekib kindlasti. Kummirõngaid panevad ka üldkirurgid, ilmselt siiski mitte kõik.