operatsioon o-jalgadele 20.10.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen sünnist saadik olnud o-jalgadega.
tean et operatsioonidega saab seda iluviga parandada kui võtta ette see op, palju see siis maksaks?kas on ka kindel vanus, millal võib seda teha?kas jäävad ka armid?kas pärast opi pole aru saadagi et inimene on olnud enne o-jalgadega?
ette tänades :)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris üheselt ei saa vastata, kui palju see maksab, sest oleneb see sellest milline operatsioonimeetod valida ja see omakorda sellest kui väljendunud on Teie O-jalgsus. Ainult ilu pärast seda operatsiooni ette võtta on küllaltki riskantne. Operatsioon seisneb piltlikult öeldes luumurru tekitamises, õige telje andmises luule, selle fikseerimises ja seejärel kasvatab loodus selle kokku. Peaksite pöörduma ortopeedi poole ja koos otsustama, kas on vaja, kui palju on vaja ja palju see siis maksma tuleks. Armid jäävad kindlasti. Kas peale operatsiooni pole aru saada, et enne olite O-jalgadega ei saa jääle kindlalt lubada, see sõltub kui sügav oli Teie deformatsioon enne ja kui hästi Te sellega kohanenud olite.