veenilaiendite operatsioon 27.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 25 aastane noor naine ja mul diagnoositi veenipõletik ning kirurg ütles, et vaja opile minna. Nüüd aga kuuldin, et kui veenioperatsioonil käidud, siis enam sünnitada ei tohi.
Küsimus, et kas see vastab tõele ja et kas siis ma pean sellest operatsioonist loobuma (sest kirurg ütles, et muu tegelikult ei aita).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veenioperatsioon päris kindlasti ei välista sünnitamist tulevikus. Vastupidi - veenilaienditega sünnitamine on ohtlikum kui peale operatsiooni.