kuumustunne jalas 27.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul esineb viimasel ajal ühe jala sääre või reie tagaküljel aegajalt lühiajaline kuumustunne. Väliselt on kõik normaalne, see jalg pole kuumem kui teine jalg, milles kuumust ei esine, ja veenilaiendeid ka pole. Selline sisemine kuumustunne tekib põhiliselt istudes või seistes. Enne sellise kuumustunde tekkimist tundsin ühel ööl selle jala reie tagaküljel valu, mis möödus paari tunniga ja hiljem pole esinenud. Päev või paar enne seda valutunnet sai see jalg küll natuke põrutada, kuid vahetult peale põrutust ei tundnud midagi.
Olen 58 aastane sale naine ja jalad pole senini häda teinud.Kas tegu on veresoone ummistusega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei usu, et Teie häda on veresoontes, pigem on tegu radikulaarset tüüpi närvihädaga. Soovitaksin pöörduda neuroloogile.