Veri väljaheitel 23.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 23 a, sünnitanud 1,7 a tagasi, u pool a tagasi mäletan, et tundsin mingil ajal kakades kärisemistunnet pärakus ja siis oli wc paberil kergelt verd aga kuna tundsin ka rebenemist ei pööranud sellele tähelepanu ja väljaheidet pole kunagi uurinud. Nüüd avastasin ükspäev täiesti juhuslikult väljaheitel punase vere. Mõni päev o seda vähem mõni päev on kaetud terve väljaheitde. peale kakamist on pärakus vastik sügelev ja kipitav tunne vahel ka kriipiv. Väljaheites on ka kollast-oraanzi lima ja ka täiesti valget paku lima. Kui ka verd ei ole on lima siiksi. Sain proktoloogile saatekirja ja aja novembri alguseks. Kardan kohutavalt et mul võib vähk olla. Lausa paaniliselt. Ka alaselg valutab aga ma ei tea kas see alaselga valu annaks. Olen lugenud juba pärasoolevähi kohta ja tean et minu sümptomid võivad ka sellele viidata. Mul on väike laps ja mees mis küll saab?. Väljaheite esimene osa on tavaliselt kinnisem ja väga võrmitud, vahest tuleb kohe mõni väga krobeline tükk ja siis juba ühtlane sile mass. Kas ka päraskulõhe või hemorroidid siis seesmised võivad sellist asja põhjustada? Päraku piirkonnas ei tunne ega näe ma palja silmaga midagi.1,5 kuud on veel arstini ja hirm on.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vanuses on pärasoole kasvaja väga väga ebatõenäoline haigus. Teie puhul mõtleksin kindlasti esmajärjekorras patoloogiatele, mida Te ka ise nimetasite - ka nende puhul esinevad sarnased sümptoomid nagu Teil. Kahjuks peale lohutamise ei saa Teie heaks midagi teha - järjekorra lühendamine pole kahjuks minu võimuses.