sisemised hädad 19.03.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tahtsin teilt küsida, millised on kõrvalnähud, kui sapiteed on ummistunud? Kas võivad olla sellised nähud nagu, et seedimine aeglustub ja siis rasvast toitu eriti ei kannata. Kui see on nii, mida siis selle vastu ette tuleb võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapiteede ummistumise peamiseks tunnuseks on kollaseks e. ikteeriliseks muutumine, nimetatakse ka mehhaaniliseks ikteruseks. Sellega kaasneb nahasügelemine, uriini tumenemine ja väljaheite muutumine heledaks-halliks. Olenevalt sellest, millest on sapiteede ummistus pōhjustatud, vōib see kulgeda kas valudega vōi ilma. Teie poolt esitatud vaevused ei ole iseloomulikud sapiteede ummistusele. Teie poolt esitatud kaebused viitavad rohkem fermentatiivsele puudulikkusele. Soovitan pöörduda perearsti poole.