võrgu kasutamine songa operatsioonis 14.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

saaksite natuke lahti seletada võrgu kastutamist songa operatsioonides.

lugesin vanemaid teateid ja kuskil oli küsimus, kus mitu kuud peale op-i ei saanud kummaruda õieti ja te vastasite, et see võib olla võrgust, mis songa ette pandi. et see võrk pidi kuidagi segama kummardumist.

nagu ma aru saan, hoiab see võrk songa kinni. aga kas see võrk siis jääbki eluks ajaks sinna? või ta võetakse kunagi välja? kas võrgu saanuna jääbki painduvus eluks ajaks kehvaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldreeglina pandud võrk jääb organismi elu lõpuni. Tavaliselt võrk ei põhjusta mingisuguseid vaevusi. Mõningatel juhtudel siiski organism tekitab võõrkeha ümber sidekoe, mis võib inimesele anda ebameeldivaid tundmusi ja segada liigutamisel. Võrku nagu ma ütlesin ei eemaldata, kuid kui ta ikkagi segab, tuleb seda teha.