Teismelise jalg 21.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Inimene (16-a poeglaps) on lapsest saadik tallanud üht jalga sissepoole, neuroloogi soovitus (kui laps oli väike) oli massaazh ja harjamine. Nähtavasti sel pole tulemust olnud, sest endiselt tallab ta oma jalga nii, et jalanõu sisekülg vajub lõpuks vastu maad ja jalanõude kulumisindeks on keskeltläbi üks paar/kuu. Nooruk ise ka kurb. Ehk oleks abi mingitest ortopeedilistest taldadest või peaks hoopis alustama erialaarsti külastamisest?
Tänan,
Ann

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole võimalik Teie probleemi lahendada kirja teel nõuandega. Nooruk peaks pöörduma ortopeedi vastuvõtule, kes siis saab soovitada, kas aitab taldadest, on vaja ortopeedilisi jalanõusid või on vajalik hoopis operatiivne vahelesegamine.