lümfid 19.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist selline küsimus ,et CT uuringul tulid nähtavale mitmeid kuni 8mm suuruseid lümfisõlmi,kas on muretsemiseks põhjust või oleks Ct ära näidanud kui oleks midagi pahaloomulist?(paraortaalsel ja kubemepiirkonnast leiti 8mm lümfisõlmi! Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Et sellisele küsimusele vastata, peaks teadma, mille tõttu CT tehti. Reeglina alla 1 cm suurused lümfisõlmed tähtsust ei oma. CT uuringu põhjal pole küll võimalik kindlalt öelda, kas protsess on hea või pahaloomuline, on ainult tõtenäosus üheks või teiseks patoloogiaks.