tervis peale kipsi 10.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere doktor,
siin murelik emme, kelle lapsel diagnoositi pahkluu juures oleva kasvuplaadi murd (kusimargiga). Jalg oli 3 nadalat kipsis ja nuud kui ara voeti, hakkas julge jalgpallur muidugi kohe jooksma ja muid 10 aastase tegevusi teema. Aga jalg valutab nuud ja on ikka veel paistes, kuigi sellest on moodas juba 21 paeva. Tahaks teada, kas see on normaalne, peaks teda uuesti kirurgile naitama voi rahunema lihtsalt sellega et jalale rohkem puhkust anda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei tohiks peale kipsi äravõtmist koheselt täiskoormust anda. kahtluse korral konsulteerige siiski arstiga.