Selja valu 27.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline probleem, et veebruari/märsti kuus sellel aastal hakkas alaselg valu tegema, mis siiani on pisut süvenenud. Valu ei ole pidev vaid nt pikemalt istudes, ette kummardeades (käed ette sirutatud). Valu kaob kui korraks sirutada või lamada. Tegemist pole terva valuga vaid pigem tuima ja nõrkusttekitavaga.
Äkki oskate öelda, millest selline asi võib olla põhjustatud, mida peaks ette võtama või kelle poole pöörduma?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurgiline see probleem kindlasti ei ole. Seljahädade põhjus võib olla neuroloogiline - kuulub närviaarsti päedevusse, kui ka reumatoloogiline - lülide vahel on palju liigeseid. Arvan, et alustama peaksite perearstist, kes Teid siis vajadusel edasi suunab. Paljud seljahädad on põhjustatud nõrkade seljalihaste tõttu sundasenditest ja ülepingetest. Kõige paremini aitab siin võimlemine.