valus selg 21.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen liikumispuudega invaliid, kõnnin karkudega ja ortoosidega jalgadele. Juba kaks nädalat tagasi kukkusin püstiasendist istuli. Algul polnud vigagi, kuid paari päeva pärast jäi selg väga valusaks, just sabakondi ja vöökoha vaheline ala. Röntgenipilt midagi traumajärgset ei näita (mõra). Karkudega liikudes pole just väga viga, kuid toas ilma karkudeta ja täiesti püsti olles on käimine vägagi valus. Justkui suskab ja võtab jõu ära. Peale liikumist isegi istudes pakitab. Olen määrinud hommikuti Fastum Gel ja valuvaigistina Ibubrofen. On see lihtsalt põrutusejärgne või on tegemist millegi tõsisemaga? Kuidas edasi?
Teid tänades Andres

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selles küsimuses soovitaksin Teil pöörduda neuroloogi poole - ei pea ennast kompetentseks. Minu arusaamist mööda võiks see olla trauma vallandatud radikuliidi laadne probleem.