Põlve menisk 16.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin esmaspäeva hommikul Mustamäe haiglas põlve meniski operatsioonil. Selgus, et meniskil on mingi koht puruk läinud ja seda oli vaja lõigata. Kuna olen päris Saaremaalt siis oli kodutee pikk ja ma kardan, et kuna põlv oli veel tuim, siis ma võibolla väsitasin ta liiga ära. Nimelt teisipäeva õhtul tekkis põlve ülaosasse paistetus ja tänu sellele on minu liikumine väga limiteeritud. Olen nüüd peale pannud põlvele külma rätikut, mis teeb asja paremaks, aga mitte kauaks. Küsimus seisneb selles, et kui suur on tõenäosus, et põlves on vedelik sees, mis tuleb eemaldada ja kui see vedelik pole, siis mis see võib olla. Teine küsimus oleks see, et kas ma peaksin muret tundma selle paistetuse ees ja kohe minema haiglasse uuringutele või võib ta veel oodata kuni esmaspäevani, sest siis ma pean niikuinii haiglasse minema, et mul niidid välja võetakse.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhiline mida enda jaoks teha saate, on rahu anda. Ilmselt kirjutati Teile ka valuvaigistavaid tablette - nendel on ka põletikuvastane toime - ka neid tuleks võtta, ka siis kui väga ei valuta. Nüüd võiksite juba teha põlvele ka kompressi - kas alkoholiga (viin veega pooleks) või kampriõliga. Kui palavikku ei ole, siis ainult turse ei tohiks midagi hullu tähendada.