naba jama 09.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere, probleem selline, et tekib vahest naba piirkonnast valu kuni alakõhuni. tekib siis. kui lihased on lõdvestunud ja siis järsku pingestuvad. valu jookseks nagu mööda toru alakõhtu. Mul on küll kõrge valulävi, aga see on talumatu. kestab umbes 5 min. ja läheb üle. Milles asi võiks olla ja kuhu pean pöörduma?

Tänud!!!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult selle jutu järgi ei riski diagnoosi panna. Naba on inimesel looteeas ühenduslüli emaga - naba kaudu ühenduvad platsentaga nii vereringe, sooltrakt kui ka urotrakt. Ühes neist lülidest võibki põhjus olla. Konkreetsemaks ei läheks, tuleks uurida.