Valu paremal kõhus 24.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 27. a meesterahvas. Käin paaril korral nädalas ujumas. Kui aga pikemat aega krooli ujun, siis tekib paremale kõhtu pistetaoline valu. Valu taandub, kui ujun taas rinnuli - siis ülakeha puusade suhtes ei pöördu ja kõht väändub vähem. Seline valu esineb teist nädalat. Ma ei usu, et tegu on vähesest liikumisest tingitud pistega, sest olen üle poole aasta ujumas käinud. Muul ajal pole valu esinenud. Õhtuti vahest koriseb kõht, kuid see võib olla tingitud ebakorrapärasest õhtusöögist. Muidu tunnen end suht.hästi ja muu füüsiline tegevus valu ei tekita (nt. tund aega korvpalli)
Mis võib olla valu põhjuseks?

Ette tänades,
Peeter

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhjuseks võib olla vale hingamisrütm krooliujumise ajal. Sellist pistevalu on kirjeldanud paljud sportlased pingutuse ajal. Selle päris täpne tekkemehanism polgi selge. Ei taha uskuda, et selle taga oleks mõni haigus.