Mis teha ? 03.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Oleks selline küsimus ..Et sünnist peale on olnud käepeal punane laik.Lapsena oli see väike ..aga hiljem kasvas koos naha pinnaga .Kuna see näeb päris hirmuäratav välja siis oleks küsimus et kus sellisele asjale ravi saaks või kelle poole peaks pöörduma ? Räägitakse et seda saab laserraviga eemaldada ..aga perearst ütles et kuna see pole pealt krobeline siis tema ei tea mis teha ..et laserravi temaarust sellistele asjadele ei tehtagi.Et tõesti sooviks teada kuidas tegelikult asjad on ! Ehk oskate aidata . Ette tänades !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik oleneb laigu suurusest. Väiksema saab ka välja lõigata, suuremate puhul tuleks muid meetodeid proovida. Peaksite tulema näitama end kirurgile või nahaarstile. Laserravi tehakse küll teatud liiki nahahaiguste korral, kas ka Teie puhul on see rakendatav saab otsustada siiski vaid Teie kätt vaadates.