mis on nn.kooljaluu ja kuidas sellest vabaneda 18.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! On mure oma 17 aastase tütre käelaba pärast. Tal tuli vasaku käe randmele selline kõva kühm ja selle all on auk. See luuline moodustis on valus(arvatavasti lähevad kõõlused sealt pealt üle) ja käele toetuda ka ei saa. Kuna tütar mängib kitarri,siis ka see tegevus on häiritud. Kas masseerimise ja selle luu vajutamisega saab sellest lahti ?(Tegelikult on tüdrukul kole valus selliseid protseduure teha). Veel pidavat saama mingite süstidega ravida( ei tea millised need on) või oleks õigem opereerida?
muretsev ema

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin siiski operatiivset ravi.