paistes jalg 13.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 30.aastane naisterahvas ja probleemiks on paistes vasak jalg.Perearst diagnoosis,et on lümfostaas.Hakkasin käima lümfimassaazis.Kuid siiani aitab ainult momendiks.Massöör soovib teada,kas mul on lümf.teede ummistus või puudulikus.Kas on võimalik Teie haiglas teha lümfiteede uuringut?Või on selleks ka nüüd juba muid võimalusi.Olen käinud kaks korda kubemesonga lõikusel ja sellest kõik see alguse sai.
Jään ootama teie vastust.Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see on tekkinud songaoperatsioonide järgselt, võib tegu olla nii lümfiäravoolu kui ka venoosse äravoolu takistusega. Selgitamine on iseenesest võimalik, selleks peate tulema vastuvõtule.