kas on pimesool või muu? 10.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nädal tagasi tekkis järjest saged´asem vajadus wc järele ,õhtuks oli asi nii hull,et ei saandki wc välja ,kogu aeg selline tunne ,et tahaks pissile,,kui läxin tuli vaid natuke lõpus nagu pressiks.Arvasin,et on põiepõletik.Käisin apteegis ostsin rohud,läks üx päev nagu paremaks ,teisel päeval jälle sama.4-dal päeval hakkas menses ja kõik oli ok aga nii kui ära lõppesid olid valud paremal pool alakõhus ja näriv valu,ka külmavärinad.Vahel valu taandub,siis aga tuleb tagasi.Kõndides tunne nagu oleks midagi sees ja käiks kuhugi vastu.kummardades on olek kõige parem.Milles võib olla asi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigi pimesoolt ma ei usu ei saaka seda 100% välistada. Võimalik on nii günekoloogiline aga ka uroloogiline häda. Ma arvan, et mul ei tasu Teile diagnoose huupi pakkuda, selleks et diagnoosida peab siiski ka patsient nägema, ilmselt ka mõned uuringud tegema. Pöörduge perearstile, kes Teid siis vajadusel edasi suunab.