peale op-i 07.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere,

selline küsimus: aastal 2003 oli auto õnnetus, mille tagajärjeks oli parem sääreluu kildudeks, paigaldati riimitud nael ja neli kruvi. nüüdseks on need eemaldatud ja viimane op oli 2004.a oktoobris. millal ma saan hakata jooksma ja hüppama? sest siiani suuremat põrutust jalg ei kannata.

ette tänades,
27a naisterahvas

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie poolt kirjeldatu põhjal ei saa ma kahjuks midagi täpselt öelda. Olenevalt vigastusest - mõnel juhul peate olema õnnelik, et üldse käija saate, teiste puhul on lootust ka hüppama ja jooksma saada. Palju oleneb ka sellest, kui palju tegelete ravikehakultuuriga, enda aktiivse taastamisega. Kuni aasta viimasest operatsioonist on lootust, et läheb paremaks, edasi enam palju paremaks vaevalt läheb. Kõige õigem, kui need küsimused esitaksite Teid opereerinud ortopeedile.