Lõhed sõrmedel 02.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,dr Tepp,

Ma pole küll kindel,et esitan küsimuse õigel aadressil,kuid ei oska kellegi poole pöörduda.
Asi selles,et piokemat aega,ca aasta,tekivad pöialdele küüne lähedale ca 3-4 mm pikkused lõhed,mis on nii sügavad,et aeg-ajalt isegi veritsevad,vahel ka mitte,on lihtsalt valusad.Paranevad ca nädalaga.Mõnikord on veidi aega vahet,tekivad uued,tavaliselt üks korraga,vahel tekib uus enne kui eelmine on paranenud.
Olen üle 60-ne naine,tervis enam-vähem korras,pole kõrget vererõhku ega -veresuhkrut. Perearst küsimuse esitamisel vaikib.
Milles asi? Kas on põhjust mingi analüüsiga võimalik välja selgitada?
Ette tänades Aita.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega mina selles küsimuses palju targem perearstist ei ole. Küsimus kuuluks minu arvates nahaarsti kompetentsi. KIrugiliselt seda kindlasti ravida ei saa.