jalavann 07.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere

tegelen spordiga..jalgpall,korvpall...Viimasel agal on tekkinud valud jalgades ,eriti pärast koormusi.kohaliku polikliiniku kirurg pani diagnoosiks luuümbrise põletiku ja määras elektriravi.Alustasingi sellega,kuid kas on ka koduseid vahendeid mis aitaksid.Küsimus seega:olen kuulnud ka lisaks kodustest jalavannidest kuid koos millega neid teha et sest ka kasu oleks.(mingid soolad,õlid jms?).
ette tänades

Marko

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selles küsimuses ennast spetsialistiks ei pea - küsimus kuulub ortopeedia ja spordiarstiteaduse valdkonda. Kõige tähtsam minu arvates on mingiks ajaks koormust vähendada, tegeleda treeninguga, mis säästavad jalgu. Ise usaldaksin selles küsimuses füsioterapeuti.