Hemmoroidid 05.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mina olen kaks korda sünnitanud ja juba esimesel korral tekkisid hemorroidid. Kasutanud olen küünlaid, teinud istevanne jne. Peale teist sünnitust(kaksikud),läksid asjad poole hullemaks. Käisin ka mingeid klipse panemas, osa neist vist isegi kukkus ära, aga nüüd kaks välismist ikka alles ja teevad mulle haiget ja veritsevad. Viimasest sünnitusest on möödas 2,5 aastat. Ma tahaksin nad ära lõigata et neid enam ei tuleks. Kus neid saab teha ja kas seda tehakse narkoosi all või kohaliku tuimestusega on ka võimalik teha.MA nimelt ei kannata narkoosi!

Ette tänades,

Karmen

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidide operatsiooni teevad reeglina kõik üldkirurgid kes opereerivad, seega kõigis kirurgilistes stasionaarides. Hemorroide saab opereerida üldnarkoosis, aga ka spinaalanesteesias (selja süstiga). On võimalik ka lokaalanesteesias, aga seda praktiliselt ei kasutata ja see on ebamugav nii kirurgile kui patisendile.