valu sissehingamisel 18.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peaaegu kuu tagasi oli pimesoole operatsioon. Kõik oli hästi, kuni eelmise nädalani. Nimelt parema rinna alla lööb valu, kui sügavalt sisse hingata. On selline torkiv valu, palavikku ei ole, veidike nagu paises oleks.Parema külje peal saan pikali olla, kuid niipea, kui keeran vasakule küljele on hingamine väga valulik, nii et parem on olla selili või vasakul küljel. Kas tegu võib olla operatsiooni kõrvalmõjudega? Või kui ei, siis ehk oskate öelda mis see on või millise arsti poole pöörduda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuua ega hiljem tekkinud võib olla seotud opüeratsiooniga kuid võib ka mitte olla. Peaksite pöörduma kas Teid opereerinud arsti või perearsti poole. Tegu võib olla nii närvivalu kui ka põletikulise tüsistusega. Vajaks uurimist.