muhud kaelal 03.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan teile kuna olen mures oma partneri pärast. Ta on 24a mees, paar kuud tagasi avastasin, et tal on kaelal, naha all mingid kühmud või munad, nii peaaegu 1cm pikad, liikuvad ja neid on päris mitu, üle 4 kindlasti. Ta ise ei ole neid varem tähele pannud ja valu need ei tee. Külmetusest see vist küll olla ei saa ja lümfid seal ei asu. Neid on ilma katsumata läbi naga väga hästi näha.
Tegeleb küll füüsilise tööga, aga ei taha eriti hästi uskuda, et need kaelapingest on, sest ta põhiliselt terve elu väga palju füüsilist teinud. Äkki oskate arvata mis need olla võivad?
Partner ise arstile väga ei kipu, lisaks veel töö selline, et peale tööpäeva lõppu enam arstid vastu ei võta ja eks ta pelgab ka natuke arste.
Oleksin väga tänulik kui vastaksite ja ütleksite kuhu sellise asjaga saaks Pärnus pöörduda.
Juba ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võib olla healoomuliste rasvkasvajatega aga et nii väita, peaksin ise seda nägema. Soovitaksin pöörduda kõigepealt perearstile, kes siis kahtluse korral suunab edasi kirurgile. Kui olete nõus visiidi eest ise maksma, võite ka otse kirurgi poole pöörduda (polikliinikus, haigla konsultatiivses vastuvõtus, eravastuvõtus).