Kanna venitus. 27.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27 aastane noormees.Kunagi lapsepõlves auto tagumisest uksest
väljudes jäi vasak kand veidi tagumise ratta ääre ja maapinna vahele.Valu läks üle ja mul ei ole siiani probleeme kannaga olnud.Kevadel aga hakkas
valu järjest süvenema, seda eriti seepärast ,et käisin iga nädal jooksmas ja
ka tööl liikusin väga palju.Siis kui ükskord ärkasin ja kaks kuud jalga põetasin
sain alles aru kui halvasti see paraneb.Alumine kanna osa isegi loksub,kuigi
turses ta enam nii ei ole.Kui tihti võib see korduda,kumba kasutada,kas elastik
sidet ,või spets "sokki"?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub ortopeedia ja spordiarsti pädevusse - soovitaksingi end näidata spetsialistile. Kumba eelistada, kas "sokki" (meditsiinikeeles ortoosi)
või sidet - mina eelistaksin ortoosi.