Sapi kivid ja põletik. 22.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 27 aastane.Novembrilõpus valudega haiglasse sattudes avastati mul sapikivid. Need olid põletiku tekitanud.Kivid on15mm läbimõõduga. Raviti terveks ja saadati koju ning määrati opi aeg.see on jaanuari keskel.Nüüd tuli uus põletik vaevalt kuu oli vahet kuigi hoidusin rasvasest ja praetud toidust.
Ravin ennast praegu kodus.Minu küsimus,mida peaksin tegama ,et enne oppi uut põletiku ei tuleks.Valu ei ole siiani päris ära läinud .Kuidas opini vastu pidada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga raske on midagi soovitada. Minu taktika sellisel juhul oleks olnud eriti teise ägenemise korral erakorraline operatsioon. Ravi on dieet, spasmolüütikumid ja sõltuvalt põletikunäitajatest veres ka antibakteriaalne ravi. Samal ajal ägenemist on esinenud ka kõige rangema dieedi korral nii et mingit garantiid sel puhul kahjuks ei ole.