sapikivi ja suukuivus 17.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Kuna arvut näitas, et eelmine kiri ei jõudnud Teile kohale, siis kirjutan uuesti.
Minu emal(üle 50 a) avastati ultrahelis, et tal on üks suurem sapikivi(3 cm). Arsti poole pöördus tegelikult suukuivuse probleemiga. Perearst suunas edasi kõhukoopa uuringule ja kahtlustas sapikive. Leiti niiöelda juhuslikult see üks sapikivi, mis ei ole varem kordagi tunda andnud. Palun öelge, kas Teie arvate kaa, et need kaks asja on omavahel seotud?Probleemiks on ju tegelikult pidev suukuivus.

Tänan Teid ette. Aitähh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Siiski ka esimene küsimus jõudis kohale.