hemorroid? 15.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

soole tühjendamine on vahel suhteliselt valulik (igakord see ei sõltu isegi kõhukinnisusest) ja millele järgneb ka veritsus. kuid muidu muud probleemi pole. millest selline veritsemine on tingitud? ja missugune ravi oleks sellepuhul vajalik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhjuseid võib olla mitu - pärasoole lõhest kuni kasvajani välja. Olenevalt põhjusest on ka ravi. Ainult valu ja veritsuse järgi kül ravi määrata ei saa- pärasool tuleks üle vaadata.