Hemoroid? 01.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26 aastane naisterahvas, synnitanud ei ole. 10 aastat tagasi oli mul paar sisemist hemorroidi, mis eemaldati ( pandi mingid asjad ymber ja kukkusid ise ára)
Nyyd aga umbes kuu aega juba, annab aeg ajalt tunda sygelus páraku piirkonnas. Vahest olen isegi veriseks kratsinud. Váljapool paraku kórval (all) on nagu nahkjas moodustis, ei ole valus ega miskit, lihtsalt tahan teada, kas see on nn. váljaveninud nahk vói vóib tegu olla hemorroidiga? Kas on mingit viisi kuidas seda sygelust leevendada? Viibin válisriigis ja kohe kuidagi ei tahaks siinsete arstide vastuvótule minna.
Suured tánud Teile!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See võib olla nii hemorroid kui ka naha jääkripats (väljaveninud nahk). Ainult kirjelduse järgi pole diagnoosi võimalik panna. Sügelemise põhjuseid võib olla väga mitmeid - olen seda küsimust juba ka varem vastustes käsitlenud - millest tingituna on ka ravi erinev. Välismaal viibides võiksite vabalt minna ka apteeki ja küsida vahendit pärakupiirkonna sügelemise vastu. Kindlasti midagi abiks saate, kas see aga põhjust ravib, on küsitav.