Põletikulised operatsiooniarmid 27.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

1993. aastal käisin rindade korrigeerimise operatsioonil ja nüüd umbes 4-5 aasta jooksul on mul umbes kord aastas armide piirkonnas põletik tekkinud. Mõnel korral olen lasknud nad lahti lõigata. Aga nüüd viimati tekkis lausa kaks paiset korraga, need valutasid ja kasutasin vaheldumisi visnevski salvi ja viina kompressi. Üks neist tõmbus tagasi, teine aga läks lahti ja aeg-ajalt sain sealt mäda kätte. Kirurgile ei läinud, kuna seal pole kunagi põhjusi uuritud, lihtsalt teevad lahti ja kõik.
Nüüd aga hakkan muretsema, vanus ka juba 37.a. kas olen selle murega äkki rinnavähi riskigrupis. Korra olen käinud selle murega hiiul ka aga seal öeldi, et see pole midagi hullu ja saadeti kirurgile.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kirjas pole küsimust, on vaid mure. Selle kohta niipalju, et kui olete onkoloogi juures käinud, siis ei näe põhjust muretsemiseks. Mis on Teie mädanike põhjuseks, ei raske öelda - võimalik, et Teie organism ei talu õmblusmaterjali. Soovitan pöörduda Teid opereerinuid kirurgi poole.