Päraku sulgurlihase plastika 25.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sünnitusel rebenes sulgurlihas ehk siis sfinkler arstide keeles. Tehti sfinkleri-plastika. Algul oli nagu WC käies kõik korras aga nüüd (2a hiljem) on tekkinud selline mure, et hädal käies ei saa puhtaks ilma veega pesemata ja natuke näpuga kaasa aidates, sest alati jääb mingi pisike tükike kakki, mis varsti justkui välja libiseks ja siis aluspesu määrib. Probleem just siis kui kõht pehmemalt läbi käib. Vahel on taguots paberiga nühkimisest juba valus. Kas sulgurlihas pole päris nii kinni nagu peaks või ei saagi ta rohkem kinni olla(kui on kord katki rebenenud), sest muidu ei tule ta ka enam lahti? Mulon näpuka katsudes tunne, et päraku ümbrus on nagu kuumaastik, kus orud ja mäed ja sinna orgudesse jääb samuti ühttoest kinni. Puhastama peab alti tõmmates nii eest taha kui tagant ette, kuid tagant ette tõmmates satub nii bakterid tuppe, mis põhjustavad jälle põletike. Ühesõnaga, kas teist korda on võimalik midagi opiga teha? Kas peaksin järgmise sünnituse paluma hoopis keisriga, et päris ära end ei lõhuks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti on võimalik ka teist korda opereerida, kas aga ka paremat tulemust saada? 100% tulemust lubada ei saa. Eelnevalt on vaja ka olukorda hinnata, ainult jutust jääb väheseks. Kas sünnitada Keisrilõikega või ilma peate nõu pidama oma günekoloogiga, igal juhul on see üks võimalus.