Sapikivid 24.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna gastroenteroloog hetkel küsimusi vastu ei võta, siis pöördun Teie poole.
Neli nädalat tagasi tehti mulle Mustamäe Haiglas sapikivide laparoskoopiline operatsioon. Kõik läks kenasti. Kahe nädala pärast läksin tööle. Töötan kontoris laua taga. Pikema istumise järel hakkab paremas küljes valutama. Valin küll avaramad riided selga, aga asi ei parane. Täna hakkas juba hommikul bussiga tööle sõites valutama. Püsti seistes on nagu parem, pikali veel parem. Kas läksin liiga vara tööle või on niisugused valud paratamatud. Kas võiks võtta No-špad leevenduseks?
Kõike head ja jään vastust ootama
50-aastane kergelt ülekaaluline eesti naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka valuvaigisteid võib võtta, kuigi no-spa seda ei ole. Valud peale operatsiooni võivad olla, parim sellisel juhul võiks olla siiski ravikehakultuur, eriti ujumine. Ei usu, et gastroenteroloog oskaks Teid rohkem aidata. Võiksite nõu pidada ka Teid opereerinud kirurgiga, sest valude põhjuseid võib olla ka selliseid, mille puhul ravikehakultuur ei saa aidata.