Hemorroidi eemaldamise võimalus 23.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Peale esimest sünnitust tekkis hemorroid.
Soovin teada kuidas ja kas on võimalik sellest vabaneda ja kui pikk on raviprotsess.
Enamuse ajast ei tekita ebamugavust kuid vahel külma saades muutub valulikuks ja takistab igapäevaseid toimetamisi.

Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tuleb vältida kõhukinnisusi, olemas on raviküünlad, hemorroide ka opereeritakse. Mida on Teie puhul vaja teha, saab otsustada vaid Teid läbi vaadates. raviprotsessi pikkus sõltub sellest, mida ette võtta.