crohni tõbi ja liited 22.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Abikaasal avastati aastaid tagasi Crohni tõbi. 2,5 aastat tagasi oli esimene operatsioon - eemaldati 50 cm peensoolt ja tehti soolteplastika. Nüüd tehti teine op, kuna tekkis soolesulgus, mis oli põhiliselt tingitud eelmise opi tagajärjel tekkinud liidetest (kogu soolestik oli "nagu halvasti keedetud makaronid" - kõhuõõne ja siseelundite külge kleepunud). Peale opi on tekkinud meeletud kõhuvalud - pole mitte haavavalud, vaid teravad praktiliselt väljakannatamatud valud, mis on seotud ilmselt seedeprotsessiga - nimelt kui inimene ei sóó, pole nii hull. Iga päevaga lähevad valud vaat et hullemaks, kuid telefoni teel väidab arst, et pole paanikaks põhjust......samas inimest üle vaadata ta ei pea vajalikuks. Samas aga on olukord tasapisi muutunud väljakannatamatuks.... Oskate ehk mingit nõu anda....?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te pole oma arstiga rahul, siis peaksite arsti vahetama. Ilma haiget ja tema eelnevat haiguskäiku täpsemalt tundmata ei oska mina kirja teel küll kindlasti mingit paremat nõu anda, kui Teie abikaasa raviarst. Kahjuks pole ka kõigi tõbede vastu väga head ravi olemas.