HAAVAND PÄRASOOLE PIIRKONNAS 29.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen 30 aastane problees selles et tekkis nagu paise pärasoole alguse piirkonda,ei teinud numbrit kuid see ei tahtnud ära paraneda tekkis probleem,paranemisel tekkis suur sügelemistunne ja saunas käies muutus taas aavandiks 3mm,mis asi see peaks olema ega ei ole tegemist mingi kasvajaga,2aastat tagasi tehtud köhukoopa uuring sooltest kõhuvalu pärast kuid midagi ei leitud,kui kiiresti kasvaja areneb.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõenäosus on siiski suurem, et tegemist on pärasoole lõhega, välistada ei saa siiski ka kasvajat. Vajalik on siiski näidata arstile - ainult kirja teel diagnoosida pole võimalik. Erinevad kasvajad arenevad erineva kiirusega - reegel on, et mida halvaloomulisem on kasvaja, seda kiiremini ta kasvab.