kahtlane punn pärakusuudmes 26.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ,selline mure ,et mõned päevad tagasi tekkis pärakusuudmesse kahtlane punn ,tundub nagu oleks ta verd täis ,eriti valulik ei ole ,kuid häirib ikka....millest see tingitud on ja kas on mingid retseptiväliseid ravimeid mida saaksin kasutada ,et sellest vabaneda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt on tegu hemoroidaaltromboosiga. See ei ole ohtlik. Pärasoolele võib panna salvi ja küünlaid, milliseid on apteegis ka vabamüügis - näit. Proctocedyl.