selja nihestus 01.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 65aastane heas fyysilises vormis naisterahvas ja mul on probleeme seljavaludega. Nimelt hiljuti nihutasin ennast voodis istudes ja vaagna luu/ristluu kandis tekkis mingi nihestus- "raks" käis läbi. Pärast seda enam sirgeks ei saa selga ajada ja käies on samas kohas valus. Seljaga on ka varem probleeme olnud - radikuliiti on ravitud. Kas ma peaksin minema massazööri juurde v6i vaikselt mingite salvidega seda kohta ravima ning ootama kui aja jooksul valu järgi annab?

ette tänades,

Maarja

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina ei soovitaks teha ei ühte ega teist. Määrida muidugi võib, kuid sovitaksin Teil pöörduda siiski perearsti poole, kes Teid siis läbi vaatab ja vajadusel suunab neuroloogi või neurokirurgi juurde. Võimalik, et on olemas efektiivsemaid ravimeetodeid, kui Teie poolt pakutud.