pertese haigus 28.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mis asi on ültse see haigus.minu laps kurdab et põlv valutab,aegajalt lonkab.käisime rönkenis ja sealt vaadati et põlves pole midagi.aga üks puus on lamedam kui teine.millest see tulnud on mina ei tea.kas ma pean kuidagi ka last hoidma,näiteks ei tohiks äkki ta palju käia.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See on reieluu pähiku mitte päris teadaoleval põhjusel tekkiv nekroos - sellest siis ka et röntgenis on muutused puusas aga valu võib tunda põlves. last tuleb loomulikult hoida ja täitma täpselt neid ettekirjutusi, mis lasteortopeed on Teile määranud. Mida nooremal lapsel haigus avastatakse, seda parem on prognoos. Kindlasti tuleb piirata koormust, samal ajal vajalik ilma koormuseta ravikehakultuur.