Mis võib viga olla ? 07.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere!
Olen 21 aastane noormees. Mul on selline probleem, et kui wc-s käin, siis tuleb koos väljaheitega ka verd vahest. Pühkides on verd paremini näha. Ka valus on väljaheite väljumise lõpp faasis. Veri on selline tume punane. See algas juba paar aastat tagasi esimest korda. Siis oli ainult üksikul korral. Ma arvasin et lihtsalt midagi vigastas soolt. Sõjaväes olles oli ka mingi periood selline. Peale sõjaväge asi kadus ära ja nüüd selle aasta suve perioodil on tagasi tulnud ja nüüd pikemalt olnud. Muidu veritsust ega midagi ei ole ainult wc-s olles. Muid kaebusi päraku piirkonnas ka ei tähelda. Selline tunne on nagu, midagi oleks ees nagu mingi okas või nii, et just lõppfaasis väljumisel on selline tunne et midagi oleks ees, mis rebib soolde haava. Hakkasin kasutama ka "Anusol" suposiide, mis pehmendavad ja siis verd ei tule, aga siis kaob ka wc-s käimine. Mingi 3-4 päeva on vahet enne kui tuleb uuesti wc minna. Kui paar päeva ei võta neid, siis tuleb tagasi see häda. Mis võib viga olla ja kas soovitaksite mingit teist rohtu veel ?
ette tänades M

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on Teil tegemist pärasoole lõhega ehk anaalfissuuriga. Selle põhjuseks ongi tavaliselt kõhukinnisus. Ei soovitaks ise ravida, kuna ka minu diagnoos on ainult oletuslik - vajalik on siiski läbivaatus, enne kui ravima hakata.