mao performatsioon 03.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu mehel oli operatsioon 27.o8.04.Peale lõikust hakkasid sooled tööle 5-dal päeval.Edaspidi hakkas ikkagi kõhuõõnest toodud kotti kollast vedelikku tulema.Täna onnädal möödas lõikusest.Raviarst seletas,et õmblusesse on tekkinud kanal,maomahl jookseb kõhuõõnde.Näitajad olevat normis,kuid patsient ei taha juua ega süüa .On jõuetu ,minu meelest hääbub vaikselt.Töötan siin sanitarina.Usaldan raviarsti,kuid mure närib .Kas on võimalik terveks saada,või tuleks midagi ette võtta.Veel,täna on seda kollast vedelikku 0,5 l tulnud. Teid vastuse eest tänades,Ilme.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ma ei eksi, siis toodi Teie mees Mustamäe Haigla III kirurgia osakonda ja täna hommikul ma ka ise nägin teda. Praegu meil küll sellist muljet ei jäänud nagu oleks õmblused lahti läinud. Täna on plaanis anda patsiendile nasogastraalsondi kaudu värvainet - metüleensinist - et veenduda, kas on mao ja kõhudreeni vahel ühendust. Arvestades haige üldseisundit ja operatsioonist möödunud aega arvan et uut operatsiooni vaja ei ole. ka ühenduse korral maoga peaks see paranema konservatiivselt.