rangluu murd 11.06.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Abikaasa murdis nädal tagasi rangluu, luu otsad olid teineteisest möödas (luu katki diagonaalselt). Pandi mingid traksid selga, öeldi, et ehk tuleb üldse lõikus teha ja plaat panna. Paari päeva pärast läksime näitama - öeldi, et traksid on lõdvaks läinud, pingutati neid ja saadeti koju. Täna käisime jälle. Tehti uus pilt, luu otsad olid ikka teineteisest möödas. Pingutati trakse ja kutsuti uuel nädalal näitama. Öeldi, et lõikust eriti ei soovita.
Olen mures. Kas need luuotsad üldse hakkavad iseenesest koos püsima? Käsi on ju lahti ja õlg liigub pidevalt. Millisel juhul tehakse üldse lõikus?
Kui kaua paranemine võib aega võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teie abikaasa röntgenpilte nägemata on väga raske vastata. Lõikust võib alati teha, kuid igal operatsioonil on oma riskid. Miks Teie abikaasale konkreetselt operatsiooni ei soovitatud, peab küsima selle tohtri käest, kes nii ütles - ilmselt ta leidis, et ilma operatsioonita paranemine on võimalik ja haigele säästvam, kui operatsiooniga. Paranemine võtab olenevalt vanusest 4-8 nädalat.