kühm (kasvaja) sõrme peal 30.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 18 aastane noormees ja avastasin oma sõrme peal kühmu (võib olla on kasvaja, ei oska öelda), ta on suure tõenäosusega luu peal. Igatahes ta on kõva, kui ma teise sõrmega talle näiteks peale vajutan, siis on valus aga mitte väga. Kui ma teda ei puutu siis ei ole valus. Avastasin selle umbes 3 nädalat tagasi, kuid nüüd hakkas asi huvi pakkuma ja otsustasin küsida arsti, ehk Teie käest. Mida peaksin edasi tegema, kas kirurgile näitama või talle mitte tähelepanu pöörama?. Palun andke nõu, olen väga tänulik.

Ette tänades

Sven Telliskivi

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vastus lihtne. Kõigepealt pöörduge perearstile, kes siis suunab Teid kas kirurgile või ortopeedile - olulist vahet ei näe. Ise Te sellest vabaneda ei suuda.