Verevarustus käes !? 22.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 43 aastane mees. Paar päeva tagasi, hommikul ärgates tundsin, et vasaku käe väike sõrm on "surnud". Selline tunne tekib näiteks siis, kui käsi on pikka aega keha all olnud. Nagu nõeltega torgitaks. Masseerides tavaliselt taastub verevarustus ja valu kaob. Minul aga nii ei juhtunud. Torkiv valu liikus edasi järgmisesse näppu ja ka käelaba paksemasse serva. Valutavad näpud on normaalset värvi, veidi paistes ja küünte kohal on näha esimesel lülil lillakas võrustik. Mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vastus oleks - minge arsti juurde. Arvan, et tegu pole niivõrd verevarustuse, kui närvihädaga. Ilma nägemata aga ei oska midagi kindlat öelda.