veresoonkonna haigused 17.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on veresooni opereeritud 2 korda,põhjuseks veresoonkonna laiendid.Praeguseks probleemiks,mis mind häirib,on tohutu kapillaarsete veresoonte laienemine jalgadel.Neid on tohutult palju,ma ei ole iialgi ühelgi inimesel nii tohutut laienemist näinud.Kas on võimalik midagi ette võtta või mida soovitate sel puhul teha?N.n. iluoperatsiooni siin teha ei jõua,selleks on neid liiga palju.Kas päevitamine on vastunäidustatud? Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan tagant poolt - päevitamine pole vastunäidustatud. N.ö. kapillaarsetel nahasisesteld veresoontel ei ole midagi ühist veenilaienditega. See ei olegi niivõrd haigus kui iluviga - vaevusi sellest ei tohiks tulla. Selliste kapillaarsete verseonnte ravimisel kasutatakse küllalt edukalt laserit. Sellega tegeletakse näiteks asutuses "Vitaclinica".